Članek v reviji FOCUS: "Prihodnost rehabilitacije"
Odlomek "Der Patient im Mittelpunkt" ("Pacient v središču pozornosti" op.p.) objavljen v reviji FOCUS, se je osredotočil na najnovejše načine zagotavljanja terapije pacientom in (čim boljše) upoštevanje njihovih potreb. Kot pionir inovativnih in pametnih rešitev na področju terapije, ki na novo razmišljajo o rehabilitaciji, je bil intervjuvan tudi naš generalni direktor Thomas Saur.

"Ena sama sekunda lahko spremeni življenje – bodisi zaradi nesreče ali možganske kapi, posledice pa lahko občutimo vse življenje. Terapija, ki sledi, je običajno zelo stresna in frustrirajoča oz. neprijetna."

Kako natančno lahko te demotivirajoče izkušnje odpravimo z našim sistemom za VR terapijo CUREO (terapija z navidezno resničnostjo), si lahko preberete v članku. Če niste uspeli dobiti tiskane izdaje, si lahko članek preberete tudi na spletni strani gesunder-koerper.de.


Prihodnost rehabilitacije

Ena sama sekunda lahko spremeni življenje – bodisi zaradi nesreče ali možganske kapi, posledice pa lahko občutimo vse življenje. Terapija, ki sledi, je običajno zelo stresna in frustrirajoča oz. neprijetna. Primanjkuje časa in sredstev. Ustanovitelji podjetja CUREosity imajo med sorodniki hudo prizadete osebe in so morali sami doživeti te izkušnje. Iz osebne motivacije so si zastavili cilj, da bodo na novo razmislili o terapiji. Rezultat je klinično preizkušen sistem za terapijo z navidezno resničnostjo CUREO, ki združuje najnovejša spoznanja in sodobne tehnologije, da bi terapija postala učinkovitejša in zabavnejša.

Thomas Saur

Ponoven razmislek o rehabilitaciji z VR terapijo

CUREO je razvit v skupnem sodelovanju s klinikami, zdravniki, terapevti in pacienti ter z ekipo oblikovalcev programske opreme in iger, ki so s pomočjo igrifikacije poskrbeli, da je terapija spet postala zabavna. Nenehna izmenjava mnenj z bolniki, ki so od začetka razvoja kritično ocenjevali vsako funkcijo, je prav tako pripeljala do zrelega, v pacienta usmerjenega izdelka. S potopitvijo v stimulativne virtualne svetove se klinično okolje in bolečina umakneta v ozadje, kar paciente pripelje v pozitivno, novo okolje. Cilj je vzpodbuditi radovednost in spodbuditi paciente h gibanju na igriv način.

Nov standard terapije

Tudi sicer monotono ponavljanje vaj lahko postane raznolik in z veseljem sprejet izziv, npr. na Saturnovih obročih ali v interaktivni igri vaterpola z delfinom. Terapija navidezne resničnosti s sistemom CUREO spodbuja kognitivno in senzomotorično rehabilitacijo pri poškodbah osrednjega živčnega sistema (npr. po kapi, pri paraplegiji ali nevrodegenerativnih boleznih), pri bolečinah in pri omejitvah gibanja po operacijah. Sistem CUREO se osredotoča predvsem na motorične funkcije zgornjih okončin in trupa, zanj pa so značilne raznolike terapevtske vaje. Funkcije, kot so sonifikacija – zvočno posnemanje gibov, zrcalna terapija s pritiskom na gumb ter natančno sledenje rok in prstov, postavljajo nove standarde terapije.


Ponoven razmislek o rehabilitaciji z VR terapijo. Obiščite spletno stran https://intercet-med.si/ 



Nenadno spoznanje (trenutek ali preblisk) v fascinantnih svetovih

Že med prvimi terapevtskimi seansami tako pacienti kot terapevti doživijo trenutek nenadnega spoznanja in so presenečeni nad raznolikimi programi. Fascinantni svetovi, v katere se uporabniki potopijo, spodbujajo motivacijo in hkrati pripravljenost na terapijo. Gibalne vzorce, ki so se zdeli izgubljeni, je mogoče priklicati in se jih ponovno naučiti zaradi nevroplastične sposobnosti možganov in multisenzorične interakcije.

Prednosti terapije z navidezno resničnostjo za terapevte 

Prednosti pa imajo tudi terapevti. Avtomatizirani načrti vadbe podpirajo pogosto oz. visokofrekvenčno terapijo, ki jo priporočajo strokovna združenja, vendar je pri konvencionalni terapiji težko izvedljiva. Že pred začetkom terapevtske seanse lahko pripravite zaporedje tekmovalnih in sprostitvenih vaj ter vaj, ki spodbujajo koncentracijo. Digitalno dokumentiranje napredka, neposreden vizualni prikaz napredka in funkcija izvoza pregleda uspešnosti poenostavljajo sicer zamudno dokumentiranje s klasično metodo pisala in papirja. S temi digitalnimi možnostmi terapevtu omogočamo več časa, ki ga lahko nameni pacientom, ne le na medicinski, temveč tudi na človeški ravni.

Uporaba terapije navidezne resničnosti s sistemom CUREO se odraža tudi v ekonomski bilanci rehabilitacijskih ustanov, ki s sistemom CUREO dobijo učinkovit sistem za varčevanje z viri po dostopnih cenah.

CUREO daje upanje za nov pristop k rehabilitaciji, ki se osredotoča na potrebe pacientov, vključuje zahteve terapevtov in klinik ter terapijo spreminja v doživetje.


Spoznajte prednosti terapije z navidezno resničnostjo!

Več informacij najdete tukaj!

Avtor

Thomas Saur

Povezane novice

Nazaj na seznam
Nazaj na vrh